Kar Group'tan İnşaat Sektörüne Dev Yatırım

Kar Group'tan İnşaat Sektörüne Dev Yatırım

Kar Group'tan İnşaat Sektörüne Dev Yatırım

İnşaat sektöründe de büyüme kararı alan Kar Group, 2018'oe 180 milyon TL'lik yatırım yapacağını duyurdu.

Kar Group Yönetim Kurulu Üyesi Şenol Üçüncü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en büyük müteahhitlik firmalarının tedarikçisi konumunda bulunduklarını belirterek, Üçüncü Karadeniz İnşaat ve Beton Sanayi Anonim Şirketi (KİBSAŞ) olarak İstanbul Sanayi Odası'nın düzenlediği İSO 500'ün içerisinde yer aldıklarını söyledi.

Çalışmalarını İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Yalova'da hazır beton, agrega, asfalt, kireç, yapı kimyasalları ve prefabrik beton elemanları fabrikalarında ve 15 farklı bölgede yürüttüklerini anlatan Üçüncü, "Şimdi bunlara ek olarak yeni yatırımlarımız da olacak. Üretimi seven bir firma olduğumuzdan sanayi yatırımlarımıza durmadan devam ediyoruz. 2018 yılında Elazığ'da yapı kimyasalları üretecek bir fabrikayı Elazığ Organize Sanayi Bölgesi'nin içerisine açacağız, ürettiğimiz malzemeler ile Doğu bölgelere hizmet vermeyi hedeflediğimiz teknolojik bir fabrika olacak. Oradaki yatırımımızın tutarı 20 milyon TL'yi bulacak. Bursa'nın Kayapa bölgesinde çevreye duyarlı olarak hayata geçireceğimiz agrega ve beton tesislerinin yatırım tutarının ise 40 milyon TL'yi bulacağını tahmin ediyoruz. Bunun yanında bir yandan da fabrikalarımızda revizyon çalışmalarımız devam ediyor" ifadelerini kullandı.

PROJELERİN DEVAMI GELECEK

Ön talep toplama aşamasında oldukları ve 120 milyon TL'lik yatırım değeriyle Pendik'te hayata geçirecekleri "KarYapı Edonia Garden" projelerinin devamının geleceğini aktaran Üçüncü, inşaatta da büyüyeceklerini anlatarak, "Tüm bu yatırımların tutarının 180 milyon TL’yi bulacağını tahmin ediyoruz. Bunların dışında iş alanlarımızdan biri olan yol müteahhitliğinde devam eden 10’a yakın şantiyemiz ile asfalt ve beton yollar yapmaya devam ediyoruz. Kocaeli Kandıra’dan İstanbul Beykoz ilçesine kadar olan tüm ilçe ve Büyükşehir ihalelerine iştirak sağlamaya çalışıyoruz. Kendi hinterlandımız içinde hareket etmeyi seviyoruz" diye konuştu.

YAKLAŞIK BİN KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADIK

Üçüncü, 2017 yılını 500 milyon lira ciroyla kapatmayı planladıklarını da kaydederek, "2018'i de bu rakamların yüzde 5 üzerinde tamamlamayı hedefliyoruz. Ayrıca yaklaşık bin kişiye de istihdam sağlıyoruz" dedi.